Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlama, günümüz de çok kullanılan bir kavramdır. İşletmeler, bu kavramın gücünün farkında oldukları ve işlerini daha da büyütmek için profesyonel destek almaktalar. G-FİTY Reklam ve Medya Danışmanlık Ajansı 4 yıla aşkın süredir Profesyonel olarak Dijital Pazarlama hizmeti vermektedir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, Online olarak firmanızın mevcut ve potansiyel müşterileri ile iletişim kurmak için kullanılan tüm araç ve yöntemlerin adıdır.  Bu nedenle dijital pazarlama, firmanızın mevcut ve potansiyel müşterilerine ulaşmasını sağlar.

Dijital Pazarlama, işletmenizi geliştirmek için kullanabileceğiniz birçok araçtan oluşur.

Bunlar, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya Pazarlama, E-Posta Pazarlama, İçerik Pazarlama, Meta Reklamları, Youtube Reklamları, Google Reklamları, Funnel Stratejileri ve daha fazlasıdır.

SEO, firmanızın arama motoru sonuçlarında daha yüksek sıralamaya sahip olmasını sağlar. Sosyal Medya Pazarlama, firmanızın mevcut ve potansiyel müşterileri ile iletişim kurmasını sağlar. E-posta Pazarlama, firmanızın mevcut ve potansiyel müşterilerine ürün ve hizmetlerini tanıtma ve satış yapma fırsatı sunar. İçerik pazarlama, firmanızın potansiyel müşterilerine kaliteli içerikler sunarak marka bilinirliği oluşturmasını sağlar. Google Reklamları, Google’da ve Youtube arama yapanların karşısına yazılı, ve görsel olarak son kullanıcının karşısına çıkmanızı sağlar. Meta reklamları ise Instagram ve Facebook kullanıcılarına reklam göstermenizi sağlar.

Dijital Pazarlama yol haritası nasıl olmalı?

Öncelikle, firmanızın pazarlama amaçlarını belirlemelisiniz. Pazarlama amaçlarınız, firmanızın ne tür müşteriler aradığını, bunu ne şekilde ve ne kadar sürede başarmak istediğinizi, marka bilinirliği miktarını ve tüketici davranışlarını nasıl etkilemek istediğinizi belirlemelisiniz. Ardından reklam planlamaları ve aksiyon gelmelidir.