Canlı Yayın Hizmeti

Canlı Yayın Hizmeti

Canlı yayın, internet veya televizyon mecrası üzerinden bir şirketi, projeyi, cerrahi operasyonları, etkinliği, spor organizasyonunu, kampanyayı, semineri veya buna benzer içerikleri, takipçilerinizle canlı olarak paylaşabilmenizi sağlar.

Çok kameralı reji çözümlerinden, tek kameralı kayıtlara kadar istediğiniz ölçeklerde uygulanabilir.

Canlı yayınlar ile takipçileriniz ve hedef kitlenizle online olarak iletişim sağlayabilir, içeriği, görselliği ve prodüksiyon kalitesi yüksek bir canlı yayın ile hedef kitlenizi genişletebilirsiniz.

Canlı yayın hizmetlerimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla canlı yayın risklerini minimize edersiniz.

Tek kameralı eğitim yayınlarından büyük konser prodüksiyonlarına kadar her ölçekte yayın tecrübesi olan profesyonel ekimiz ve son teknoloji ekipmanlarımızla profesyonel yayıncılık konusunda geniş ölçekli bir destek sağlamak için G-FİTY Reklam ve Medya Danışmanlık Ajansı olarak hizmetinizdeyiz.

 

Etkinliklerinizi, Tüm Mecralarda İnternetten Canlı Yayınlıyoruz.

Yılda 10’un üzerinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik yayıncılığı tecrübemizden faydalanın.

Firmanın, etkinliklerini, müşterilerine ve sektöre en geniş kapsamda iletebileceği İnternetten Canlı Yayın hizmeti anahtar teslim sağlanıyor. İnternetten Canlı Yayın için gerekli detaylı prodüksiyon hizmetine ek olarak, her mecraya taşıdığımız, kesintisiz ve yüksek kaliteli yayınlarımız ile en geniş kitleye ulaşmanın kolaylığını sağlıyor. Yılda +100 gerçekleştirilen etkinlik yayıncılığı tecrübemiz sayesinde olası tüm aksaklıklar, keşif ve test ortamları sunularak sorunsuz atlatılır.

 

Bireysel veya kurumsal internet canlı yayınlarınızı lokasyon farketmeksizin G-FİTY Reklam ve Medya Danışmanlık Ajansı olarak canlı yayın sistemiyle akıllı telefonlarınızdan da gerçekleştirebilirsiniz.

 

Profesyonel internet yayınları için;

İnternetten canlı yayın 3 farklı başlık altında sağlanır.

- Prodüksiyon

- Encoding

- Streaming

 

Prodüksyion: Yayın için gerekli olan çekim ve prodüksiyon hizmeti, G-FİTY tarafından hizmet detayları kapsamında Ses Işık ve Görüntü olmak üzere sağlanır. Çekim için ihtiyaç duyabileceğiniz her kalemi hizmet satışı olarak sunar. Tek kamera ile sağlayacağınız bir yayından, birçok kamera ile reji, Jimmy jib, Drone ile havadan HD yayın da dahil olmak üzere farklı alternatifleri barındırır.

Encoding: Prodüksiyonu sağlanan yayınların G-FİTY CDN tarafına ulaştırılması için yayınlar en güncel codec’ler sayesinde en iyi kalitede sıkıştırılır ve yayınlanabilir formata dönüştürülür. Encoding tarafında gerçekleştirilen görüntü kalitesi ve içeriğinin Stream edilebilmesi için kaynak lokasyondan, G-FİTY CDN Servislerine gönderimi için yayın yapılan lokasyonda bulunan bir internet bağlantısı kullanılabilir. Bu bağlantının sağlanamadığı durumda ise Canlı Yayın aracı veya Mobil İnternet kullanımları sayesinde alternatif çözüm oluşturulur.

Streaming: İnternet yayınlarının izleyici tarafında sorunsuz izlenmesi için Streaming servisleri kullanılır. İnternetten canlı yayın için Streaming servisleri, G-FİTY CDN servislerine entegredir. Böylece herhangi bir kısıtlamaya , donma ve görüntü kaybı yaşamadan yayınlarınız izleyiciye web ve mobil platformlar üzerinden iletilir.

İnternetten Canlı Yayın, etkinlik bazında sağlanan bir servis olup; saat, gün bazlı sürelerde izleyici kitlesi baz alınarak fiyatlandırılır.

Tüm Mecralarda: İnternet Siteleri, Mobil Uygulamalar, Facebook, Instagram Youtube, Scope (periscope)

Canlı Yayınlar, kurumunuzun dilediği tüm mecralar üzerinden yayınlanabilir. İnternet yayınlarının sosyal medyada paylaşma hizmeti, G-FİTY Liveon.ly Servisleri üzerinden yapılmaktadır.

Player Desteği:

İnternet yayınlarında en önemli noktalardan biri ise Player ve Player Fonksiyonlarıdır. Bu kapsamında, Etkinlik canlı yayınlarınızda, web ve mobil platformlar üzerinde gösterimi yapılabilecek, sosyal medya paylaşımları entegre edilmiş, talep edilmesi durumunda reklam gösterimleri yapabilen ve her platforma servis verebilen Player desteği de sağlanır.

Kurum İçi Özel Yayınlar – Secure Stream

İnternet üzerinden sağlanan yayınları, kısıtlı erişim içeren canlı yayınlar olarak da kullanmak mümkün. Profesyonel yöntemde yetkilendirme ile LDAP, Active Directory gibi yapılara entegre edilir. Bu yapıları kullanmayan kurumlarda ise kullanıcı adı ve şifre methodları ile güvenli yayın yapmanız mümkün olur. Yayınlar 3. Kişiler tarafından erişilemez ve yetkisiz kullanıcılara izletilmez.

İnternet üzerinden canlı yayın sağlanan etkinlikler:

Kurumsal/Bireysel Etkinlik Yayınları

Konser Yayınları

Eğitim içerikli Canlı Yayınlar

Basın toplantıları,

Kurum içi bilgilendirme toplantıları